#zostańwdomu

Ostatnio w Internecie pojawiło się sporo propozycji na spędzenie wolnego czasu, dostępnych zupełnie za darmo. Prezentujemy kilka z nich.

Film - Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych udostępniła swoje produkcje na kanale vimeo.com

Teatr - na portalu ninateka.pl obejrzymy za darmo około 70 spektakli teatralnych, a także opery takie jak Orfeusz i Eurydyka, Orlando, Król Roger, Agrippina czy Alicja w krainie czarów. Tutaj dostępnych jest także wiele słuchowisk i audycji o sztuce; portal vod.tvp.pl również udostępnił ponad 100 spektakli teatralnych, w tym wiele lektur szkolnych.

Opera i koncerty - Teatr Wielki na portalu vod.teatrwielki.pl zamieścił takie propozycje jak Carmen, Paria, Tosca, Halka, Mąż i żona, Przypowieść sarmacka, Flis, Straszny dwór.

E-booki i audiobooki - Empik oferuje darmowy 60-dniowy dostęp do bazy 13 tysięcy e-booków i audiobooków, ramach promocji można też korzystać z bezpłatnych dostaw do domu i paczkomatów; darmowe książki dostępne na wolnelektury.pl; Storytel oferuje nam 14 dni słuchania i czytania za darmo; wiele ciekawych archiwalnych publikacji dostępnych jest na Cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl

Bajki, gry, zabawa, nauka - bajki do słuchania dla dzieci – Bajkowisko; gry, zabawy, quizy zebrane w jednym portalu specjalnie na czas kwarantanny – Grarantanna; nauka języka migowego on-line – Fundacja Katarynka; Instytut Polonika:  kolorowanki dla dzieci, serial „Polo i Nika” , artykuły w czasopismach „Kumpel” i „National Geographic. Odkrywca”, zeszyty edukacyjne.

W poszukiwaniu innych propozycji kulturalnych odsyłamy na portal culture.pl,  znajdziemy tu przewodnik po literaturze dostępnej w sieci oraz najciekawsze zarejestrowane i udostępnione spektakle, zbiory muzealne i wystawy oraz polskie filmy.

 

 

Script logo