Bibliostory - z Lemem przez miasto

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie jest w trakcie realizacji projektu „Bibliostory – z Lemem przez miasto”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2021”.

W maju, miesiącu bibliotek, odbyły się spotkania z pisarzami, autorami książek dla młodzieży i dorosłych z gatunku fantastyki. Ze względu na obowiązujące ograniczenia dwa ze spotkań miały  formułę online. Podczas pierwszego czytelnicy spotkali się z Martą Kisiel, urodzoną we Wrocławiu pisarką i tłumaczką. Ośmiokrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, statuetkę otrzymała w 2018 i w 2019 roku. Na swoim koncie ma ukochane przez czytelników cykle "Dożywocie" oraz "Małe Licho", powieści z tzw. cyklu wrocławskiego, opowiadania oraz komedię kryminalną "Dywan z wkładką". Podczas kolejnego spotkania, gościem Biblioteki był Daniel Odija, który opowiadał nie tylko o swojej twórczości, ale przede wszystkim o fantastyce naukowej, postaci i twórczości Stanisława Lema. Odpowiadał na wiele pytań związanych z literaturą fantastyczno-naukową i powieściami Lema. Ostatni z autorów książek Marcin Mortka, to pisarz literatury fantasy i tłumacz. Jego ostatnia książka nosi tytuł "Nie ma tego złego". Od 2012 roku książki Marcina Mortki kierowane są nie tylko do młodzieży i dorosłych. Wśród nowych tytułów pojawiają się również opowiadania dla najmłodszych. Przybyli na spotkanie czytelnicy, byli ciekawi nie tylko procesu twórczego, inspiracji, ale i życia codziennego pisarza.

Partnerem realizowanego projektu jest Muzeum Ziemi Kępińskiej.

Biblioteka zaprasza młodzież, do wykazania się swoim talentem plastycznym i wyobraźnią. Ogłoszony został konkurs plastyczny „Kępno oczami Lema”, w którym na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Termin składania prac upływa 30 lipca br. Szczegóły w Regulaminie.

Script logo