Dzieje się

 • Zajęcia wakacyjne w Olszowie

  Niektórzy czytelnicy powitali już szkołę, jednak mamy nadzieję, że wakacje w Bibliotece będą wspominać jeszcze długo i nie zginą zdobyte umiejętności. Zapraszamy do przeczytania relacji z zajęć w Olszowie.

 • Konkurs patriotyczny "Niepodległość - co znaczy dla mnie to słowo"

  Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie - Oddział dla Dzieci i Młodzieży ogłasza konkurs patriotyczny dla uczniów szkół podstawowych i III klasy gimnazjum: „Niepodległość – co znaczy dla mnie to słowo”.

 • źródło: unsplash.com

  Konkurs: "Książka na bezludną wyspę"

  Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie - Oddział dla Dzieci i Młodzieży ogłasza konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych i III klasy gimnazjum: "Książka na bezludną wyspę".

 • Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

  Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie zaprasza na kolejną edycję Narodowego Czytania.

 • Gry i zabawy podczas II Festiwalu Trzech Kultur

  W miniony weekend w Kępnie odbył się II Festiwal Trzech Kultur. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, w niedzielę 2 września, pracownicy Samorządowej Biblioteki Kępińskiej animowali gry i zabawy dla dzieci na Rynku miejskim, oparte na przedwojennych zabawach dzieci polskich, żydowskich i ewangelickich.

 • Podpisanie umowy o grant ze Stowarzyszeniem "Wrota Wielkopolski"

  30 sierpnia 2018 r. Dyrektor Samorządowej Biblioteki w Kępnie, Magdalena Wieczorek, podpisała w Baranowie umowę o powierzenie grantu w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność".

 • Zajęcia wakacyjne w przedszkolu

  W czasie wakacji pracownicy Biblioteki odwiedzają kępińskie przedszkola, by tam prowadzić zajęcia dla dzieci. 

 • Zajęcia wakacyjne w Mikorzynie

  Za nami wakacyjne zajęcia w Mikorzynie. Zapraszamy do przeczytania podsumowania i obejrzenia galerii zdjęć.

 • Warsztaty obróbki zdjęć

  Za nami druga część warsztatów fotograficznych. Tym razem uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób przygotować zdjęcie do publikacji.

 • Zajęcia wakacyjne

  Połowa wakacji za nami. My jednak nie zwalniamy tempa i zapraszamy dzieci na zajęcia wakacyjne!

 • Otwarcie 1 sierpnia

  Już za tydzień otwarcie Biblioteki w nowej, tymczasowej lokalizacji na ul. Solidarności 1. Zapraszamy!

 • Kadry z południa - otwarcie wystawy

  Kogo zachwyca niebo nad Mroczeniem? Pełne gwiazd, z wyraźnie zarysowaną, zapierającą dech w piersiach Drogą Mleczną? To właśnie ta sceneria, prezentowana na fotografii wykonanej przez Patryka Biegańskiego, spotkała się z największym zainteresowaniem gości wystawy „Kadry z Południa”. 

 • Remont Biblioteki

  Informujemy, że w związku ze zbliżającym się remontem budynku biblioteki, od 2 lipca pakujemy zbiory. Nie będzie możliwości wypożyczenia książek. 

 • Warsztaty fotograficzne

  27 czerwca w Bibliotece odbyły się warsztaty fotograficzne dla bibliotekarzy oraz członków Stowarzyszenia plastyków amatorów powiatu kępińskiego. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Świat jest książką" realizowanego przez Bibliotekę, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 • Biblioteczna ławeczka na Rynku!

  Mieszkańcy spacerujący w weekend po kępińskim Rynku na pewno odnotowali charakterystyczną zmianę… niedaleko fontanny postawiona została bowiem nietypowa krzywa ławeczka, która… zbliża do siebie ludzi poprzez swoje charakterystyczne, „złamane” siedzenie! Udało się ją zakupić Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w ramach zadania „Biblioteka zbliża ludzi”, dofinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK – program: „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

 • Agnieszka Wolny-Hamkało o literaturze dla dzieci

  Nowe czy stare? Co wybierać do czytania dzieciom oraz jak promować literaturę wśród najmłodszych" – pod takim tytułem w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się w dniu 21 czerwca szkolenie dla nauczycieli i bibliotekarzy z regionu. Z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem dzieliła się Agnieszka Wolny-Hamkało, pisarka, publicystka, krytyk literacki, poetka i autorka książek dla dzieci.

 • Kadry z południa - wystawa fotograficzna Patryka Biegańskiego

  29 czerwca o godz. 18:00 w siedzibie Muzeum Ziemi Kępińskiej odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej oraz spotkanie z autorem zdjęć, Patrykiem Biegańskim. Wystawa przygotowana jest przez Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie w ramach dofinansowania z Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”, zadanie: Biblioteka zbliża ludzi.

 • O wilku, który podróżował po świecie

  Za nami kolejne lekcje biblioteczne dla dzieci. Przed wakacjami najmłodsi czytelnicy odkrywali literaturę podróżniczą. Podróż jako sposób na nudę? Czemu nie. Taka też myśl wpadła do głowy Wilkowi z książki Wydawnictwa Adamada "O Wilku który podróżował po świecie" autorstwa Orianne Lallemand.

 • Biblioteka zbliża ludzi!

  Zapraszamy 23.06 o godz. 10:00 na Kępiński Rynek. Odbędzie się wtedy finał projektu realizowanego w ramach grantu „Tu mieszkam tu zmieniam”, uzyskanego od Fundacji BZ WBK , czyli happening pod nazwą „Biblioteka zbliża ludzi”.

 • Pan Cogito w Bibliotece

  8 czerwca 2018 r. Bibliotekę odwiedzili uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie. Wzięli oni udział w lekcji bibliotecznej - grze tematycznej o twórczości Zbigniewa Herbarta, przygotowanej w ramach ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek".

 • Wystawa "Poczytaj mi mamo"

  Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie zaprasza do obejrzenia wystawy tematycznej poświęconej kultowej serii książek „Poczytaj mi mamo” wydawnictwa „Nasza Księgarnia”.

 • Co czytali moi rodzice?

  W dniu 4 czerwca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie odbyło się wspólne czytanie książek dla dzieci przez rodziców, nauczycieli i pracowników kultury – i to właśnie dorośli prezentowali swoje ulubione historie z dzieciństwa!

 • Konferencja w Rydze

  W dniach 23-25 maja w Rydze odbyła się Międzynarodowa Konferencja pn. „Creative Librarian in Creative Library”. Do udziału w wydarzeniu zaproszona została Dorota Paszko, zastępca dyrektora Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie.

 • Nowy regulamin korzystania z Biblioteki

  W związku z nowym prawem ochrony danych osobowych (RODO), informujemy, że 25.05.2018 r. zmieniony został regulamin Biblioteki.

 • Odwiedziny podopiecznych z ŚDS

  30 maja w Oddziale dla dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Kępnie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.

 • Konferencja w Wilnie

  W dniach 27-29 maja br. Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie reprezentowana była przez Magdalenę Wieczorek na międzynarodowej konferencji „Daily innovators and daily educators in the libraries”   w Wilnie.

   

 • Zajęcia dla dzieci

  W dniach 23-25 maja w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się 3 spotkania edukacyjne dla przedszkolaków w ramach projektu „Co czytali moi rodzice?”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Spotkania miały za zadanie promowanie klasycznej literatury dla dzieci, ale też zainteresowanie dzieci współczesnymi książkami poprzez aktywizację i zabawę.

 • Poznaj nasze filie! - Relacja z rajdu

  26 maja, w słoneczną i ciepłą sobotę, odbył się pierwszy biblioteczny rajd rowerowy czytelników i sympatyków Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie. Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, której celem jest promocja czytelnictwa, bibliotek oraz zdrowego stylu życia.

 • Warszawskie Targi Książki

  W dniach od 17 do 20 maja na Stadionie Narodowym odbywały się IX Warszawskie Targi Książki. Cztery dni targów, to 800 wystawców i 1000 pisarzy z 32 krajów . Na jednym z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce nie mogło zabraknąć przedstawicielki Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie dyrektor Magdaleny Wieczorek.

 • „Co czytali moi rodzice?”

  Zapraszamy na wydarzenie organizowane z okazji Dnia Dziecka o nazwie „Co czytali moi rodzice?” oraz na wystawę tematyczną o popularnej serii książek „Poczytaj mi mamo”!

 • Słowa niosą uśmiech czyli Marcin Pałasz w Bibliotece

  Kiedy Pan znowu do nas przyjedzie? To pytanie, zadawane przez najmłodszych,  przewijało się 15 maja br. w filiach Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, gdzie odbyły się spotkania z autorem pełnych humoru książek dla dzieci, Marcinem Pałaszem. Wzięli w nich udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszowie i Mikorzynie.

 • Kolejne dotacje dla Biblioteki!

  Kolejny wielki sukces Biblioteki! W ramach programów grantowych realizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uzyskano dofinansowanie do realizowanych projektów na łączną kwotę 10 739 zł!

 • Wyjazd szkoleniowy

  11 maja Bibliotekarze Samorządowej Biblioteki Publicznej wyruszyli w podróż do Wrocławia, gdzie zwiedzali Muzeum Pana Tadeusza oraz bibliotekę miejską mieszczącą się na dworcu PKP.

 • Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym!

  Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym organizowanym przez Samorządową Bibliotekę Publiczną im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie, który odbędzie się 26 maja w ramach ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz". 

 • Spotkanie z Marcinem Pałaszem

  Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie zaprasza na spotkanie z pisarzem, twórcą słuchowisk radiowych dla dzieci oraz autorem książki pt. „Opowieści z Krainy Potworów”, Marcinem Pałaszem. 

 • Dzień Bibliotekarza

  W dniu 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji bibliotekarki Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie zapraszają wszystkich czytelników, którzy wypożyczą książkę w tym dniu... na kawę! 

 • "Niesamowite przygody 10 skarpetek" - lekcja biblioteczna

  W dniu 26 kwietnia 2018 r. w Oddziale dla Dzieci odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów I klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie. W zajęciach wzięło udział ponad 20 dzieci. Motywem przewodnim była książka Justyny Bednarek - "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".

 • "Wszystko jest poezją"

  25 kwietnia w Mikorzynie odbył się XX, jubileuszowy gminny konkurs poetycki „Wszystko jest poezją”. Tegoroczna edycja wydarzenia przeprowadzona została pod hasłem „Poezja dla Małego Aktora”. Organizatorem konkursu jest Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie – filia w Mikorzynie – oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mikorzynie.

 • Obchody Światowego Dnia Książki

  Już w poniedziałek, 23 kwietnia, przypada organizowany przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tego dnia szczególnie zapraszamy do Biblioteki.

 • Źródło: pixabay.pl

  Bibliotekarze na konferencjach w Warszawie, Wilnie i Rydze!

  Miło nam poinformować, że w ramach projektu "Daily innovators and daily educators in the libraries" reprezentancji naszej Biblioteki zaproszeni zostali na międzynarodowe konferencje do Wilna i Rygi oraz wzięli udział w seminarium podsumowującym projekt w Warszawie!

 • Targi Książki w Poznaniu

  W dniach 23-25 marca br. w Poznaniu odbywały się Poznańskie Targi Książki – PEGAZIK. To największe w kraju wydarzenie z tak dużą częścią oferty kierowanej do młodych czytelników. 

 • Rozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocna Palma"

  21 marca w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie na wielkanocną palmę. Z tej okazji otwarta została również wystawa pokonkursowa, dostępna dla zwiedzających przez tydzień. Prace zobaczyć można w siedzibie Biblioteki przy ul.Kościuszki 7 w godzinach jej pracy. 

 • Dzieci z Przedszkola nr 2 zwiedzają wystawę

  15 marca 2018 r. Bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Kępnie, aby obejrzeć wystawę fotograficzną „Na tropie przyrody – Paweł Pawlak zauważony, doceniony, nagrodzony”. Dzieci miały również okazję spotkać samego autora zdjęć, który przygotował mnóstwo atrakcji!

 • Co każdy czytelnik wiedzieć powinien?

  Spotkanie z pierwszoklasistami w filii Bibliotecznej w Mikorzynie.

 • "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa..."

  ...jaką sobie ludzkość wymyśliła” - Wisława Szymborska. W oparciu o te hasło w Mikorzynie odbyły się zajęcia czytelnicze dla dzieci.

 • Ferie w Mikorzynie - podsumowanie

  Zajęcia prowadzone w ferie w filii Biblioteki w Mikorzynie, znajdującej się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikorzynie, dostarczyły dzieciom nie lada atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem tego czasu.

   

 • Zbawcy książek - konkurs w Filii Olszowa rozstrzygnięty

  We wtorek, 6 marca w Filii w Olszowie, wręczono nagrody laureatom konkursu czytelniczego „Zbawcy książek”.

 • Na tropie przyrody - Paweł Pawlak zauważony, doceniony, nagrodzony

  Od 2 do 16 marca w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie można podziwiać najpiękniejsze fotografie dzikiej przyrody. Wystawę tworzą nagrodzone w wielu konkursach fotograficznych prace mieszkańca Kępna - Pawła Pawlaka.

 • Ferie w Olszowie - podsumowanie

  Ferie w Olszowie minęły bardzo szybko, bo przy dobrej zabawie z książką i muzyką. Oto podsumowanie działań.

Script logo