Dzieje się

 • Kolejne dotacje dla Biblioteki!

  Kolejny wielki sukces Biblioteki! W ramach programów grantowych realizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uzyskano dofinansowanie do realizowanych projektów na łączną kwotę 10 739 zł!

 • Wyjazd szkoleniowy

  11 maja Bibliotekarze Samorządowej Biblioteki Publicznej wyruszyli w podróż do Wrocławia, gdzie zwiedzali Muzeum Pana Tadeusza oraz bibliotekę miejską mieszczącą się na dworcu PKP.

 • Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym!

  Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym organizowanym przez Samorządową Bibliotekę Publiczną im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie, który odbędzie się 26 maja w ramach ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz". 

 • Spotkanie z Marcinem Pałaszem

  Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie zaprasza na spotkanie z pisarzem, twórcą słuchowisk radiowych dla dzieci oraz autorem książki pt. „Opowieści z Krainy Potworów”, Marcinem Pałaszem. 

 • Dzień Bibliotekarza

  W dniu 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji bibliotekarki Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie zapraszają wszystkich czytelników, którzy wypożyczą książkę w tym dniu... na kawę! 

 • "Wszystko jest poezją"

  25 kwietnia w Mikorzynie odbył się XX, jubileuszowy gminny konkurs poetycki „Wszystko jest poezją”. Tegoroczna edycja wydarzenia przeprowadzona została pod hasłem „Poezja dla Małego Aktora”. Organizatorem konkursu jest Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie – filia w Mikorzynie – oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mikorzynie.

 • "Niesamowite przygody 10 skarpetek" - lekcja biblioteczna

  W dniu 26 kwietnia 2018 r. w Oddziale dla Dzieci odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów I klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie. W zajęciach wzięło udział ponad 20 dzieci. Motywem przewodnim była książka Justyny Bednarek - "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".

 • Źródło: pixabay.pl

  Bibliotekarze na konferencjach w Warszawie, Wilnie i Rydze!

  Miło nam poinformować, że w ramach projektu "Daily innovators and daily educators in the libraries" reprezentancji naszej Biblioteki zaproszeni zostali na międzynarodowe konferencje do Wilna i Rygi oraz wzięli udział w seminarium podsumowującym projekt w Warszawie!

 • Obchody Światowego Dnia Książki

  Już w poniedziałek, 23 kwietnia, przypada organizowany przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tego dnia szczególnie zapraszamy do Biblioteki.

 • Targi Książki w Poznaniu

  W dniach 23-25 marca br. w Poznaniu odbywały się Poznańskie Targi Książki – PEGAZIK. To największe w kraju wydarzenie z tak dużą częścią oferty kierowanej do młodych czytelników. 

 • Rozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocna Palma"

  21 marca w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie na wielkanocną palmę. Z tej okazji otwarta została również wystawa pokonkursowa, dostępna dla zwiedzających przez tydzień. Prace zobaczyć można w siedzibie Biblioteki przy ul.Kościuszki 7 w godzinach jej pracy. 

 • Dzieci z Przedszkola nr 2 zwiedzają wystawę

  15 marca 2018 r. Bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Kępnie, aby obejrzeć wystawę fotograficzną „Na tropie przyrody – Paweł Pawlak zauważony, doceniony, nagrodzony”. Dzieci miały również okazję spotkać samego autora zdjęć, który przygotował mnóstwo atrakcji!

 • Co każdy czytelnik wiedzieć powinien?

  Spotkanie z pierwszoklasistami w filii Bibliotecznej w Mikorzynie.

 • Ferie w Mikorzynie - podsumowanie

  Zajęcia prowadzone w ferie w filii Biblioteki w Mikorzynie, znajdującej się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikorzynie, dostarczyły dzieciom nie lada atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem tego czasu.

   

 • "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa..."

  ...jaką sobie ludzkość wymyśliła” - Wisława Szymborska. W oparciu o te hasło w Mikorzynie odbyły się zajęcia czytelnicze dla dzieci.

 • Zbawcy książek - konkurs w Filii Olszowa rozstrzygnięty

  We wtorek, 6 marca w Filii w Olszowie, wręczono nagrody laureatom konkursu czytelniczego „Zbawcy książek”.

 • Na tropie przyrody - Paweł Pawlak zauważony, doceniony, nagrodzony

  Od 2 do 16 marca w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie można podziwiać najpiękniejsze fotografie dzikiej przyrody. Wystawę tworzą nagrodzone w wielu konkursach fotograficznych prace mieszkańca Kępna - Pawła Pawlaka.

 • Ferie w Olszowie - podsumowanie

  Ferie w Olszowie minęły bardzo szybko, bo przy dobrej zabawie z książką i muzyką. Oto podsumowanie działań.

 • Warsztaty rękodzieła

  W środę, 21 lutego 2018 r. w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie, odbyły się twórcze warsztaty.

 • "Na tropie przyrody" - wystawa fotograficzna

  Zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej „Na tropie przyrody – Paweł Pawlak zauważony, doceniony, nagrodzony” – otwarcie wystawy". Autorem prac jest doceniany na arenie międzynarodowej fotograf z Kępna, Paweł Pawlak. 

 • Randka w ciemno z książką

  Bez tytułu i autora na widoku, czasami trudno jest nam zdecydować się wypożyczyć książkę. Doświadczyli tego czytelnicy Filii ZOZ w Kępnie podczas walentynkowej akcji, zorganizowanej 14.02. 

 • Zajęcia w ferie zimowe

  Rozpoczęły się ferie, a co za tym idzie - ruszyły zajęcia dla dzieci prowadzone w naszej Bibliotece! Szczegółowy plan zajęć dostępny jest po kliknięciu TUTAJ.

 • Zostań moją walentynką - gala pokonkursowa

  9 lutego 2018 r. w Samorządowej Bibliotece Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie odbyła się gala wręczenia nagród dla laureatów konkursu „Zostań moją walentynką” . Otwarto również wystawę pokonkursową.

 • Poznajmy się w Bibliotece - relacja

  W „tłusty czwartek”, 8 lutego, w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się nietypowe spotkanie promujące czytelnictwo. W kawiarnianej atmosferze, przy blasku świec, nieznani wcześniej sobie czytelnicy mieli okazję porozmawiać ze sobą na tematy związane z książkami dostępnymi w Wypożyczalni i… nie tylko

 • Wielkanocna Palma - konkurs

  Burmistrz Miasta i Gminy Kępno oraz Dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie zapraszają do udziału w konkursie plastycznym „WIELKANOCNA PALMA”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (w tym klasy gimnazjalnej).

 • Ferie w Bibliotece

  W czasie ferii zimowych zapraszamy dzieci do skorzystania z oferty biblioteki - zarówno w Kępnie, jak i w filiach: w Olszowie i w Mikorzynie.

 • Poznajmy się w Bibliotece!

  Gra towarzyska dla mieszkańców, czyli wspaniała okazja do integracji pomiędzy czytelnikami
  i sympatykami Biblioteki! Już 8 lutego o 17:00 przy ul. Kościuszki 7.

 • Herody - relacja

  26 stycznia w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyły się „Herody”, czyli  ludowe jasełka odgrywane przez wędrowne grupy kolędnicze tworzone przez młodych aktorów-amatorów. 

 • Herody

  26 stycznia 2018 r. w Bibliotece odbędą się "Herody", czyli wspólne kolędowanie oraz przedstawienie ludowe oparte na motywach najstarszej i najbardziej znanej księgi naszej kultury, tj. Biblii.

   

   

 • źródło: pixabay.com

  Zostań moją Walentynką! - Konkurs plastyczny

  Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-III) na wykonanie kartki walentynkowej. Technika prac dowolna.

 • Chustowo w Bibliotece!

  W miniony piątek w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie o nazwie „Poczytaj mi mamo, tato… w nosidle”. Wydarzenie miało na celu promowanie czytania dzieciom już w wieku niemowlęcym. Ważnym elementem dla mam było również spotkanie z Doradcą noszenia dzieci w chuście – fizjoterapeutką Hanną Tomalik.

 • Poczytaj mi mamo, tato - w nosidle!

  Jeśli mają Państwo ograniczone możliwości korzystania z Biblioteki z powodu małych dzieci - trudności we wniesieniu wózka po schodach albo zajęte ręce, na których trzymane jest niemowlę, a może trudności w uspokojeniu malucha,kiedy płacze? - czas to zmienić! Jak? Dowiemy się 12 stycznia 2018 r., o godz. 17:00 podczas spotkania z fizjoterapeutką Hanną Tomalik, instruktorem noszenia dzieci w chuście.

 • Nieczynna Biblioteka 8.01.2018

  W związku ze świętem 6 stycznia 2018 r. przypadającym w okresie rozliczeniowym w innym dniu niż niedziela, dzień 8 stycznia 2018 r. będzie dniem wolnym od pracy dla wszystkich pracowników Samorządowej Biblioteki Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie. W tym dniu Biblioteka będzie nieczynna.

 • Czytanie przy kominku - filia w Mikorzynie

  Zapraszamy do filii Biblioteki w Mikorzynie. Można przyjść w wolnym czasie, wybrać sobie książkę z półki i samodzielnie  poczytać przy kominku . Uczniowie klas I – III mogą posłuchać  czytanych na głos książek w każdy czwartek i piątek od 13.00 – 13.30.

 • Podziel się książką na Święta! - filia w Mikorzynie

  Filia w Mikorzynie zaprasza do akcji wymiany książek, którego pomysłodawcą jest uczennica Szkoły w Mikorzynie!

 • W krainie baśni. Spotkanie z Panem Andersenem - filia w Mikorzynie

  Spotkania z baśniami Hansa Christiana Andersena w filii Biblioteki w Mikorzynie!

 • Przedświąteczne zajęcia dla dzieci

  W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w Bibliotece odbywają się zajęcia dla dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Kępnie. Jest to doskonały czas, by posłuchać świątecznych opowiadań i wspólnie poczytać książeczki!

 • Spotkanie ze stylistką - relacja

  W piątek 8 grudnia 2017 r. w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie ze stylistką i kreatorem wizerunku, Alicją Bogdan, autorką książki "Piękna każdego dnia. 365 wskazówek stylistki".

 • Biblioteka na kępińskim Jarmarku

  Tradycyjnie na kępińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym swoje stoisko miała Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie, na którym swoje rękodzieło prezentowały uczestniczki działającego przy Bibliotece Piątkowego Klubu Robótek Ręcznych.

 • Mikołajkowe "Paczki literackie"

  6 grudnia, w Mikołajki, pracownicy Samorządowej Biblioteki Publicznej rozdawali na kępińskim Rynku upominki w postaci książek! Wręczane były one na własność, lecz mamy nadzieję, że czytelnicy spragnieni dalszych literackich wrażeń odwiedzą Bibliotekę, by wypożyczyć kolejne lektury. Akcja przeprowadzona została w ramach programu "Paczka literacka".

 • Spotkanie ze stylistką

  Alicja Bogdan, autorka książki "Piękna każdego dnia. 365 porad stylistki" w najbliższy piątek o godz. 17:00 będzie gościem Biblioteki!
 • Bazar Biblioteczny

  Biblioteka jako centrum mody i stylu? Czemu nie! Już 14 grudnia w godzinach 16:00-18:00 czytelnicy oraz goście wymienić będą mogli się swoimi rzeczami w ramach nietypowego bazaru, połączonego z promocją książek o urodzie, stylu i motywujących do działania!
 • Tu mieszkam, tu zmieniam - fot. 1 - SBP w Kępnie

  Tu mieszkam, tu zmieniam

  28 listopada br. Magdalena Wieczorek, dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, podpisała w Warszawie umowę z Fundacją BZ WBK na realizację projektu "Biblioteka zbliża ludzi". Do konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam", ogłoszonego przez Fundację, powyższy projekt złożyła Dorota Paszko, zastępca dyrektora SBP w Kępnie.

 • Przedszkolaki w Bibliotece - fot. 1 - SBP w Kępnie

  Przedszkolaki w Bibliotece

  Wczoraj, 27 listopada br., w Oddziale dla Dzieci gościły Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Kępnie. Przeniosły się na chwilę w świat baśni i legend - wysłuchały baśni, rozwiązywały zagadki, a także wyciągały z Bajecznego Kufra tajemnicze przedmioty i zgadywały do jakiej bajki pasują.

 • Na krańcu świata... przygody misia i Kacpra pirata - fot. 1 - SBP w Kępnie

  Na krańcu świata... przygody misia i Kacpra pirata

  Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada 25 listopada. Zabawka ta gości prawie w każdym domu i często wiek nie ma tu nic do znaczenia. Z tej okazji w piątek, 24 listopada, w naszej Bibliotece gościły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Kępnie oraz z Przedszkola Kochających Serc, prowadzonego przez Siostry Boromeuszki.

 • Marek Krajewski - fot. 1 - SBP w Kępnie

  Marek Krajewski

  W czwartek 16 listopada w Samorządowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Markiem Krajewskim, popularnym i cenionym autorem poczytnych kryminałów. Spotkanie przyciągnęło liczne grono czytelników, którzy mieli okazję do zadania wnikliwych pytań oraz do wspólnego zdjęcia z pisarzem czy zdobycia autografu we własnych egzemplarzach książek.

 • Dzieje się! Organizacja wydarzeń w bibliotece

  W minioną środę w Poznaniu miała miejsce konferencja dla bibliotekarzy pt. "Dzieje się! Organizacja wydarzeń w bibliotece", organizowana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Miło nam poinformować, że (...)

 • Książka, którą zabrałem na wakacje - fot. 1 - SBP w Kępnie

  Książka, którą zabrałem na wakacje

  W dniu 20 października 2017 r. w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się rozstrzygnięcie XIV konkursu literackiego pt. „Książka, którą zabrałem na wakacje”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ogółem wzięło w nim udział 62 uczniów. Nagrodzonych zostało 21 osób.

Script logo