Dzień Postaci z Bajek w bibliotece w Olszowie

Pierwsza klasa Szkoły Podstawowej w Olszowie wie, że 5 listopada 2019 r. przypada "Dzień Postaci z Bajek" i od tej pory na pewno będzie go kojarzyć z wizytą w bibliotece. Przy tak magicznym święcie uczniowie pierwszej klasy mieli okazję zwiedzić bibliotekę, nauczyli się korzystania z jej zasobów oraz poznali życzenia książek. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą o bajkach i bezbłędnie rozpoznały ich bohaterów. Na zakończenie uczniowie z zaangażowaniem wykonali zakładkę narożną - nie tak łatwą, techniką origami - która może towarzyszyć im przy każdej lekturze. By uczcić nietypowy dzień, zarówno pierwsza klasa, jak i czytelnicy odwiedzający dziś bibliotekę w Olszowie, mogli przybrać maski i poczuć się jak bohaterowie najpiękniejszych bajek i baśni.