Ferie zimowe 2020

 

Biblioteka rozpoczęła ferie od wizyt w kępińskich przedszkolach, podczas których dzieci nie tylko mogły posłuchać bajek, ale aktywnie włączyły się do zajęć i wspólnie z Kubusiem Puchatkiem oraz dzięki przygotowanym rekwizytom – poznawały kształty geometryczne.

Drugi tydzień minął pod hasłem: Planszomaniacy na start! Zajęcia w Bibliotece w Mikorzynie, zgromadziły tłumy dzieci. Przyszli uczniowie szkoły podstawowej, a nawet dzieci z przedszkola w towarzystwie mam, dziadków, babć.  Gry planszowe udostępniła Szkoła Podstawowa w Mikorzynie i Biblioteka w Olszowie. Część gier była dobrze znana uczestnikom, ale pojawiły się też nowości, które przyjemnie zaskoczyły  nawet największych graczy. 

W Bibliotece w Olszowie, dzieci miały okazję na zabawę ze sztuką sceniczną, plastyczną i pięknymi powieściami w niespotykanej formie jaką jest teatr ilustracji - kamishibai. Były to dwa dni z wywodzącą się z Japonii sztuką głośnego czytania i opowiadania, która okazała się dla dzieci czymś nowym. Podczas zajęć dzieci tworzyły karty kamishibai do wiersza Juliana Tuwima i minikamishibai  z papieru. Swoje prace każdy zabrał do domu na pamiątkę  niezwykłych spotkań wokół magicznej skrzynki.

W ostatni dzień ferii zaprosiliśmy na warsztaty pod nazwą Mały jubiler. Spotkanie otworzyła multimedialna prezentacja, która pokazała historię tworzenia ozdób od najdawniejszych czasów i na wszystkich kontynentach. Dzieci dowiedziały się jak dobierać kolory, materiały i tworzyć kompozycje. Zaprojektowały biżuterię w formie szkiców, a następnie wykonały z przygotowanych elementów kolorowe bransoletki.

Z wydarzeń zorganizowanych w trakcie ferii zimowych przez Bibliotekę skorzystało 201 dzieci.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej GALERII

 

Script logo