Łączy nas pamięć

We wtorek, 19 kwietnia 2022 r., w 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, miała miejsce jubileuszowa, bo organizowana po raz dziesiąty przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, akcja społeczno-edukacyjna Żonkile. 

W akcję, której hasło brzmi „Łączy nas pamięć”, po raz kolejny włączyła się Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie. W tym dniu podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kępnie mieli okazję wysłuchać opowieści o Irenie Sendlerowej, niezwykłej bohaterce, która poświęciła swoje życie w czasie okupacji hitlerowskiej ratowaniu Żydów. Historię tej niezwykłej kobiety przedstawiono za pomocą teatru kamishibai, do którego poszczególne karty opracowała prowadząca spotkanie Pani Agata, w oparciu o książkę  Ewy Nowak  „Kto uratował jedno życie…”.

W czytelni biblioteki, pod okiem Pani Małgosi, zostały wykonane papierowe żonkile. Panie z Klubu Seniora poradziły sobie doskonale z tym niełatwym zadaniem. Wszyscy uczestnicy dzisiejszych spotkań opuścili bibliotekę z przypiętymi żonkilami, które są symbolem szacunku i pamięci o powstaniu.

 

Script logo