Mały programista - XIII edycja programu Na dobry początek!

„Mały programista”, to nazwa projektu realizowanego w pierwszym półroczu 2021 r. przez Samorządową Bibliotekę Publiczną im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie , który został dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”.

Dzięki dofinansowaniu zakupiono pomoce dydaktyczne – zestaw Ozobotów, w skład którego weszły materiały edukacyjne, drewniane puzzle i flamastry do kodowania, zestaw klocków edukacyjnych Korbo wraz z materiałami edukacyjnymi i kartami zadań oraz książki „Kodowanie na dywanie”. Na potrzeby zajęć zakupiono również materiały plastyczne. Dofinansowanie pozwoliło na poszerzenie oferty dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wykorzystując nowatorskie metody pracy, biblioteka realizowała zajęcia o charakterze dydaktyczno-wychowawczym, które przyczyniły się do rozwoju zdolności manualnych i zachęciły do kreatywnego i logicznego myślenia. W zajęciach wzięły udział dzieci z kępińskich przedszkoli, z Olszowy i szkoły w Mikorzynie. Łącznie w 18 spotkaniach wzięło udział 215 dzieci.

W ramach projektu osoby pracujące z dziećmi wzięły udział w warsztatach edukatora „Programowanie na dywanie – elementy programowania w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym”,  które obejmowały 10 godzin dydaktycznych i poruszały takie zagadnienia jak: zagadnienia teoretyczne związane z programowaniem, myślenie algorytmiczne, programowanie i nowe technologie jako temat prac plastycznych czy pedagogika zabawy.

Spotkania z dziećmi cieszyły się dużą popularnością, dlatego na stałe wchodzą w ofertę edukacyjną biblioteki.

Zdjęcia z zajęć dostępne w GALERII

 

Script logo