Na tropie przyrody - Paweł Pawlak zauważony, doceniony, nagrodzony

Od 2 do 16 marca w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie można podziwiać najpiękniejsze fotografie dzikiej przyrody. Wystawę tworzą nagrodzone w wielu konkursach fotograficznych prace mieszkańca Kępna - Pawła Pawlaka.

Dzięki temu, że autor zdjęć znalazł się we właściwym miejscu i czasie, na wystawie obserwujemy niepowtarzalne sceny ze świata przyrody. Zrobienie takich zdjęć wymaga niezwykłej cierpliwości, wrażliwości, pokory wobec natury, a przede wszystkim pasji i chęci przeżycia przygody. Kilka chwil później, czy kilka sekund wcześniej, a te momenty mogłyby nie zostać uchwycone. Nic dziwnego, że prace kępnianina doceniane zostają na konkursach także za granicą, a Paweł Pawlak bardziej znany jest w Polsce niż w rodzinnym Kępnie.

Wystawie towarzyszy prezentacja książek o tematyce przyrodniczej. Biblioteka chce pokazać, że jej zbiory, to nie tylko powieści, ale także literatura z różnych dziedzin wiedzy.

Więcej zdjęć z wernisażu w GALERII