Niezwykła podróż

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie, w ramach ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, zaprosiła swoich czytelników do Azji Południowo-Wschodniej. Było to pierwsze spotkanie, które odbyło się w nowych wnętrzach biblioteki.

W niezwykłą podróż, we wtorkowy wieczór 6 października 2020 r., zabrał swoich słuchaczy Krzysztof Deszczyński – aktor, scenarzysta i reżyser, fotograf, a przede wszystkim podróżnik. Jego opowieść o dalekiej Birmie była pełna kolorów, zapachów i smaków. Gość zaczarował słuchaczy swoją opowieścią o historii kraju, zachodzących zmianach, porównaniu z Polska, o obyczajach, środowisku, religii i kulturze, codziennym życiu, a przede wszystkim była to opowieść o ludziach tam żyjących. Ten wielokulturowy, barwny i piękny kraj przedstawiony został na ponad 300 mistrzowskich zdjęciach, które wiernie oddały cały klimat tego egzotycznego państwa. Przemiłe, trwające prawie dwie godziny spotkanie, zakończyło się wręczeniem drobnego upominku – kubka obieżyświata.

Dziękujemy uczestnikom spotkania za dostosowanie się do wymogów związanych z bezpieczeństwem. Film ze spotkania można zobaczyć na profilu FB biblioteki.

Zdjęcia ze spotkania w GALERII

Script logo