Nowe Rozporządzenie, nowe zasady wypożyczeń

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie uprzejmie informuje, że w związku z rozszerzeniem obostrzeń od soboty 20 marca 2021 r. do odwołania, budynek biblioteki i filie zostają zamknięte dla użytkowników. Książki wypożyczamy na nowych zasadach.

Udostępnianie, przed wejściem do biblioteki na ul. Kościuszki 7, odbywać się będzie w następujący sposób:

1. Czytelnik zamawia przez katalog książki on-line https://kepno-sbp.sowa.pl/

Jeśli Czytelnik nie posiada swojego konta lub nie potrafi zamówić on-line, sprawdza na powyższej stronie dostępność książek, po czym dzwoni pod numer 62 7822092 i zamawia wybrane z katalogu książki telefonicznie.

2. Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia Czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretny dzień i godzinę.

3. Bibliotekarz rejestruje książki na koncie Czytelnika i przygotowuje paczkę, na której umieszcza numer karty bibliotecznej Czytelnika.

4. O umówionej godzinie paczka zostaje wystawiona na stolik przed drzwiami.

5. Jeśli Czytelnik chce oddać książki, umawia się telefonicznie i zostawia paczkę na stoliku przed drzwiami. Na paczce umieszcza numer swojej karty bibliotecznej.

Realizacja zamówień następuje wyłącznie w godzinach otwarcia Biblioteki. Jeśli przed wejściem nie ma wystawionego stolika, prosimy nie zostawiać książek.

Udostępnianie w filiach bibliotecznych:

Filia w Mikorzynie,  Olszowie i SP ZOZ przyjmuje zwroty książek do pojemnika umieszczonego przed wejściem do biblioteki w godzinach otwarcia. W pojemniku można również zostawić kartkę z zamówieniem. Zamówione książki będzie można odebrać w kolejnym dniu otwarcia biblioteki lub po indywidualnym umówieniu się. Proszę nie zapomnieć o zostawieniu kartki z nazwiskiem osoby oddającej książki.

Pliki do pobrania: