O wilku, który podróżował po świecie

Uwielbiamy podróże i te palcem po mapie i te prawdziwe. Każda podróż kształci, każda jest wyjątkowa z każdej są wspomnienia. Podróż jako sposób na nudę? Czemu nie. Taka też myśl wpadła do głowy Wilkowi z książki Wydawnictwa Adamada "O Wilku który podróżował po świecie" autorstwa Orianne Lallemand. I to właśnie w oparciu o tę książkę w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, w dniach od 6 do 14 czerwca br. odbywały się zajęcia dla najmłodszych czytelników. Udział w nich wzięło ponad 100 uczestników. Były to dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 oraz Dzieci z Przedszkola Kochających Serc w Kępnie.

Poznając przygody sympatycznego Wilka, który podróżował po kontynentach, odwiedzając najważniejsze miejsca na świecie, dzieci poprzez zabawę mogły razem z głównym bohaterem poznawać świat. Dowiedziały się gdzie leży Paryż, Wenecja, Himalaje, Londyn, Egipt, Chiny, Madagaskar czy Kenia. Usłyszały również wiele istotnych informacji oraz ciekawostek na temat danego kraju i znajdujących się w nim charakterystycznych miejsc. Dzieci poznały historię Wieży Eiffla, Wielkiego Muru Chińskiego czy Statuy Wolności. Dowiedziały się co to takiego jest safarii, egipskie piramidy, sfinks czy karnawał w Rio de Janeiro. Spotkaniom towarzyszyła wystawa książek podróżniczych.

Spotkania z dziećmi wpisują się w realizowany przez Bibliotekę projekt "Świat jest książką" dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.