Planeta Biblioteka - piknik czytelniczy

"Planeta Biblioteka - piknik czytelniczy", to projekt który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego, a realizowany przez Samorządowa Bibliotekę Publiczną w Kępnie.

W dzisiejszych czasach dzieci dorastają w świecie ogólnodostępnych mediów. Mimo dużego wpływu środków masowego przekazu, książka jest nadal podstawowym źródłem poznania świata. Piknik zorganizowano na boisku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie, która jest partnerem projektu.  W bogatym programie plenerowego, rodzinnego spotkania, przewidziano szereg atrakcji dla dzieci i ich opiekunów.  Miejsce podzielono na:  

- strefę relaksu, gdzie znalazła się plenerowa czytelnia, teatr obrazu - kamishibai, fotobudka, literatura na receptę, porady czytelnicze i inne niespodzianki; - strefę warsztatów, w której dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, wzięły udział w warsztatach  tworzenia zakładek, magicznego recyklingu i tworzenia biżuterii ; - strefę gier i zabaw, która dała możliwość zagrania w największą planszówkę w mieście, ale też w chłopka, skakankę gumę i inne popularne gry. 

Służby mundurowe przeprowadziły w ciekawy sposób wykład dla dzieci „Bezpieczny w drodze do biblioteki”. Policjanci przy okazji prowadzonych wykładów apelowali także do kierowców o większą czujność i uwagę na drodze. Na wszystkich czekały słodkie niespodzianki, a zainteresowani otrzymali notes czytelnika.

Piknik zachęcił mieszkańców do wspólnego spędzenia czasu, promował czytelnictwo oraz w niekonwencjonalny sposób pobudził potrzebę czytania. „Planeta Biblioteka” okazała się kosmiczną przygodą dla dużych i małych.

 

Script logo