Rozstrzygnięto konkurs „Wielkanoc w ekologię przystrojona”

Z okazji Świąt Wielkanocnych Samorządowa Biblioteka w Kępnie, Filia w Olszowie postanowiła przybrać Wielkanoc w ekologię. Dlatego dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: "Wielkanoc w ekologię przystrojona".

Celem konkursu było m.in. kształtowanie postaw proekologicznych oraz zdobycie umiejętności wtórnego wykorzystania odpadów jako tworzywa artystycznego. Uczestnicy konkursu wzięli sobie do serca zadanie, które polegało na wykonaniu ozdoby przestrzennej związanej ze świętami, z wykorzystaniem surowców wtórnych i naturalnych.

Pomysły dzieci nie znają granic, a pojęcie o ekologii jest u nich również ogromne, o czym świadczyły prace plastyczne wykonane z butelek, rolek papierowych, nakrętek, drewna, folii, sznurków, gałązek itp. Koniecznie zobaczcie je wszystkie na stronie biblioteki waszabiblioteka.pl! W konkursie wzięło udział 33 dzieci ze szkół i przedszkoli w Olszowie, Mikorzynie i Kępnie. Komisja konkursowa oceniła prace w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkole oraz klasy I-III. Wręczono nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii, 14 wyróżnień oraz drobne upominki dla 13 dzieci za udział w konkursie. Wszystkim laureatom gratulujemy kreatywności i talentu oraz życzymy radosnych, kolorowych Świąt Wielkanocnych.

Nagrody można odbierać od 30 marca br. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymują dyplomy i nagrody. Dzieci z Olszowy odbierają nagrody w bibliotece w Olszowie. Dzieci z Kępna i Mikorzyna odbierają nagrody w bibliotece w Kępnie, ul. Kościuszki 7 (tel. 62 7822092).

Laureaci z grupy przedszkolnej

I miejsce Nikodem Adamski