Słowa niosą uśmiech czyli Marcin Pałasz w Bibliotece

Kiedy Pan znowu do nas przyjedzie? To pytanie, zadawane przez najmłodszych,  przewijało się 15 maja br. w filiach Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, gdzie odbyły się spotkania z autorem pełnych humoru książek dla dzieci, Marcinem Pałaszem. Wzięli w nich udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszowie i Mikorzynie.

Książki Marcina Pałasza bawią i to nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Takie też było spotkanie z pisarzem, pełne rozbawienia i śmiechu najmłodszych, zwłaszcza podczas opowieści o próbach napisania horroru, z którego ostatecznie wyszła komedia. Autor opowiadał o swoich książkach, mówił o tym, co jest inspiracją do ich tworzenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć opowieści dotyczących historii przyjaźni ze swoim psem Elfem, który stał się bohaterem kilku wydanych książek, w tym lektury szkolnej „Sposób na Elfa”. Powieść ta otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012, natomiast w 2013 otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i pełnej śmiechu atmosferze. Dzieci zadawały także mnóstwo pytań, na które gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Na zakończenie autor podpisywał swoje książki i rysunki, które uczestnicy przygotowali specjalnie na tą okazję. Kolejka do podpisów była całkiem spora, a radość dzieci utwierdziła nas w przekonaniu, że warto dla nich organizować podobne wydarzenia.

Spotkania dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa, zadanie „Co czytali moi rodzice?”

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w GALERII