Tydzień w Hogwarcie

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie, zabrała uczniów szkół podstawowych do magicznego świata Harrego Pottera i innych bohaterów cyklu książek. Wydarzenia miały miejsce od 12 do 16 czerwca 2023 r. i były skupione wokół jednego tematu literackiego jakim jest cykl książek J.K. Rowling. Każdy dzień tygodnia rozpoczynał się od wręczenia uczestnikom biletu na pociąg do Hogwartu. Dzieci udawały się na peron 9 ¾ aby dostać się do biblioteki.  W drzwiach na każdym bilecie przybijano pieczęć  i częstowano przerażająco pysznymi smakołykami. Oto jakie warsztaty przygotowała dla dzieci biblioteka:

- Lekcje czarodziejstwa, na których  dzieci pisały gęsim piórem i tuszem, a także odciskały pieczęcie lakowe na swoich listach.

- Zaczarowany las -  uczestnicy komponowali magiczny las w szklanym naczyniu i dowiedzieli się jak pielęgnować posadzone rośliny.

- Sowia lekcja –zajęcia oparte były na obustronnej interakcji, na spotkaniu dzieci dowiedziały się o sowach, ich życiu i ochronie. Spotkanie z ptakami było niezapomnianym przeżyciem.

- Turniej Czterech Domów - dzięki zakupionym tematycznym grom planszowym zorganizowano rozgrywki trwające kilka godzin.

- Magiczne mikstury – tego dnia uczniowie zajrzeli do herbaciarni, do domów, na ulicę i wdrapali się na górskie plantacje. Powąchali, posmakowali i dotknęli herbacianych liści. 

- Sztuka magii i iluzji – spotkanie składało się z dwóch części, w pierwszej uczestnicy podziwiali pokaz iluzji, a w drugiej uczyli się prostych sztuczek. 

- Sowa Hedwiga – na kreatywnych warsztatach plastycznych, wykonano sowy z wykorzystaniem płatków osiki.

Wszystkim wydarzeniom całego tygodnia towarzyszyła wystawa książek J.K. Rowling oraz przedmiotów kolekcjonerskich związanych tematycznie z Harrym Potterem.  Z tej okazji wydano jednodniówkę, w której znalazł się quiz, informacje o projekcie i ciekawostki dotyczące ekranizacji Harrego Pottera.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

Script logo