Zostań moją walentynką - gala pokonkursowa

9 lutego 2018 r. w Samorządowej Bibliotece Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie odbyła się gala wręczenia nagród dla laureatów konkursu „Zostań moją walentynką” . Otwarto również wystawę pokonkursową.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych klas 1-3. Zadanie uczestnika polegało na wykonaniu kartki pocztowej o tematyce walentynkowej. Każdy autor mógł zgłosić do konkursu jedną, samodzielną pracę. Konkurs miał na celu rozbudzenie wśród dzieci twórczego potencjału, pobudzanie fantazji, wyobraźni i kreatywności, doskonalenie warsztatu plastycznego, ale także promocję czytelnictwa i książek tematycznych - wystawie pokonkursowej towarzyszy bowiem prezentacja książek dla dzieci o miłości, przyjaźni i uczuciach.

Jury w składzie: Sylwia Humelt, Maria Boryczka i Barbara Stryjakiewicz przyznały nagrody następującym osobom:

I miejsce: Jakub Dzwończak – SP nr 2 w Kępnie, kl. I
II miejsce: Kacper Wawrzyniak – SP w Myjomicach, kl. III
III miejsce: Magdalena Górczak – SP w Myjomicach, kl. III

Wyróżnienia:

Alicja Wencel – SP 3 w Kępnie, kl. I
Weronika Kłusek – SP w Myjomicach, kl. I
Paulina Górecka – SP 3 w Kępnie, kl. I
Weronika Tomaszewska – SP w Myjomicach, kl. I
Klaudia Jokiel – SP 3 w Kępnie, kl. III
Kornelia Kulesza – SP w Krążkowach, kl. III
Wiktor Tomaszewski – SP w Myjomicach, kl. III
Patrycja Wróbel – SP w Myjomicach, kl. I
Maksymilian Poprawa – SP w Mikorzynie, kl. III
Maks Jagieniak – SP nr 2 w Kępnie, kl. I

Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Kępno – Piotr Psikus, Dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie – Magdalena Wieczorek, a także przedstawiciel jury, Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 5 w Kępnie – Barbara Stryjakiewicz. Dzieci poczęstowane zostały także słodkościami, które w wielkim koszu przyniósł ze sobą Pan Burmistrz. Dziękujemy!

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w Galerii.