Legimi

Od października 2017 r. czytelnicy mogą korzystać z darmowego dostępu do e-booków (w tym nowości i bestsellerów wydawniczych) dostępnych na platformie Legimi!

Legimi to jeden z głównych dystrybutorów e-booków i audiobooków w Polsce. W ramach specjalnego pakietu dla bibliotek, nasi czytelnicy korzystać będę mogli nieodpłatnie z upragnionych pozycji!

Jak to działa?

Wystarczy zgłosić się do biblioteki (zarówno do Wypożyczalni Głównej przy ul. Kościuszki 7, jak i do wszystkich filii bibliotecznych) po unikatowy kod dostępu i instrukcję logowania. Kod aktywuje dostęp do książek na dany miesiąc kalendarzowy. Oznacza to przykładowo, że niezależnie czy kod otrzymamy 1 czy 15 stycznia, dostęp aktywny jest na okres do 31 stycznia, a 1 lutego można przyjść do biblioteki po kod na kolejny okres. Ilość kodów na dany miesiąc jest ograniczona.

Kod aktywujemy na stronie www.legimi.pl/wbppoznan. Podczas pierwszego użytkowania wymagane będzie założenie indywidualnego konta. Po zalogowaniu pobrać możemy specjalną darmową aplikację, która umożliwi czytanie książek na tabletach, komputerach czy smartfonach. 

Pliki do pobrania:

Script logo