Wasza Biblioteka

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie, działająca nieprzerwanie od 1945 roku, usytuowana jest w zabytkowym budynku w centrum miasta przy ulicy Kościuszki 7.

Strukturę sieci bibliotecznej tworzy: Samorządowa Biblioteka Publiczna z wypożyczalnią i czytelnią, Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz 3 placówki filialne (Mikorzyn, Olszowa, SP ZOZ Kępno).

Biblioteka główna obsługuje czytelników z miasta Kępna oraz pozostałych części powiatu kępińskiego. Filie prowadzą obsługę czytelniczą mieszkańców miejscowości należących do gminy Kępno.

Księgozbiór Biblioteki wg danych z 2016 r. liczy 73.868 woluminów. Korzysta z niego rocznie 2.353 czytelników, którzy wypożyczyli 49.922 książek. W roku 2016 Bibliotekę odwiedziło 25.000 Czytelników, korzystając ze zbiorów i uczestnicząc w życiu kulturalnym Biblioteki i jej filii.

Instytucja posiada bogatą ofertę kulturalno-oświatową skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. Użytkownicy Biblioteki biorą udział w konkursach plastycznych, recytatorskich, literackich, fotograficznych, historycznych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi i pisarzami, wieczorach poetyckich, wystawach, imprezach okolicznościowych. Wiele z organizowanych imprez kulturalnych ma charakter cykliczny.

Samorządowa Biblioteka Publiczna jest instytucją nowoczesną, pełniącą funkcje informacyjne, kulturalne i edukacyjne, zapraszającą do współpracy inne placówki oraz stwarzającą możliwości uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta.

Nasz zespół

Grażyna Chrząstowska - Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie

Grażyna Chrząstowska
Z biblioteką w Mikorzynie jest związana od dzieciństwa. Najpierw jako czytelniczka, potem jako bibliotekarka w Filii w Mikorzynie. Jej czytelnikami są maluszki, dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież i dorośli. Najbardziej lubi pracować z najmłodszymi, to głównie dzieci mobilizują ją do podejmowania wyzwań i kreatywnych działań. Zna swoich czytelników, stara się spełniać ich literackie życzenia i rozmawia z nimi nie tylko o książkach. Jej marzeniem jest, aby komputer nie zastąpił książki. Należy do szczęściarzy, którzy lubią swoją pracę.

Agata Fiszer - Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie

Agata Fiszer
Pracuje w dwóch filiach: w kępińskim szpitalu i w Olszowie. Niektórzy mówią, że jest cierpliwa inni, że kiedyś zapomni swojej głowy. Kocha książki futurystyczne bądź te, których fabuła balansuje między czasem przeszłym a rzeczywistym - kiedyś być może przeczytacie taką jej autorstwa. W wolnych chwilach eksperymentuje z wełną i drutami. Gdy ktoś ma problem, stara się mu jak najlepiej pomóc. Jest człowiekiem spokojnym, choć słucha rocka. Lubi podjadać owoce z krzaków. Dla relaksu ogląda filmy z Sandrą Bulock.

 

Agata Moska - Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie

Agata Moska
Pracuje w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Promocja czytelnictwa wśród najmłodszych to jej ulubione zajęcie. Chętnie wciela się w postacie z bajek, wprowadzając dzieci w świat baśni i krainę przygód, pobudzając ich wyobraźnię i fantazję. Lubi podróże, dobrą książkę i antyki. Praca to jej pasja.

 

Dorota Paszko - Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie

Dorota Paszko
Praca w bibliotece jest jej (spełnionym!) marzeniem z dzieciństwa. Zajmuje się głównie promocją, wydarzeniami i szukaniem pomysłów, by biblioteka stawała się coraz bardziej atrakcyjna dla czytelników... ale cały czas zastanawia się, kto ma większą frajdę z organizowanych wydarzeń oraz akcji: ich uczestnicy, czy ona. Ma nadzieję, że w tym rankingu idą łeb w łeb. Najbardziej lubi tematykę podróżniczą i motywujące poradniki, czyli książki z zakresu rozwoju osobistego. Z reguły czyta kilka książek w tym samym okresie, a w ciągu dnia potrafi przeczytać fragmenty z 4 różnych rozpoczętych pozycji.

Magdalena Walczak - Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie

Magdalena Walczak
W Bibliotece pracuje od wielu lat. Zaczęło się od stażu, który trwał 4 miesiące. Początkowo pracowała w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, a obecnie w wypożyczalni dla dorosłych. Praca w Bibliotece sprawia jej wiele przyjemności, gdyż bardzo lubi przebywać wśród książek oraz osób potrzebujących porad dotyczących dobrej lektury. Prywatnie szczęśliwa mama wspaniałych dzieci.

Magdalena Wieczorek - Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie

Magdalena Wieczorek
Bibliotekarka z powołania, obecnie dyrektorka, która woli działać niż tonąć w papierach. Prywatnie fanka mocnego brzmienia i tańca współczesnego. Miłośniczka dobrych książek, a zwłaszcza tych z gatunku fantastyki. O rękodziele, także tym ludowym, wie wszystko. Pewnie dlatego ma ciekawą kolekcję naparstków.


 

Script logo