Gry i zabawy podczas II Festiwalu Trzech Kultur

W miniony weekend w Kępnie odbył się II Festiwal Trzech Kultur. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, w niedzielę 2 września, pracownicy Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie animowali gry i zabawy dla dzieci na Rynku miejskim, oparte na przedwojennych zabawach dzieci polskich, żydowskich i ewangelickich. Oprócz dobrze znanej gry w klasy czy gry w gumę na wyznaczonym stoisku dzieci mogły zagrać w cymbergaja, czyli rozegrać mecz piłkarski, gdzie boiskiem był fragment stołu, piłką moneta, a zawodnikiem - grzebień, którym trzeba było tak popychać monetę, by wprowadzić ją do bramki przeciwnika. Dzieci mogły zagrać także w ciupy - grę zręcznościową polegającą na podrzucaniu i łapaniu jak największą ilością małych kamyków - a także zrobić z grochu i materiału własną "zośkę" czy zabawkę ze sznurka i guzika, tak zwaną "fruckę".