Piątkowy Klub Robótek Ręcznych

W roku 2010 powstał działający przy bibliotece Piątkowy Klub Robótek Ręcznych - założony przez miłośników, których połączyła wspólna pasja do rękodzieła artystycznego. Swoją nazwę wziął od tytułu pewnej książki. Niektórzy myślą, że "piątkowy", bo prace wykonane są na piątkę.

Rękodzieło przeżywa renesans. Tworzymy z potrzeby piękna i prócz prostych technik, szukamy i uczymy się nowych, takich jak hardanger, amigurumi, snutka, haft florencki, koronka klockowa, foamiran.

Panie, należące do Klubu, swoją wiedzą dzielą się bezinteresownie z innymi i mówią, że warto dzisiaj właśnie poprzez pasję, wrócić do dawnego przepisu na szczęśliwe życie.

Piątkowy Klub Robótek Ręcznych aktywnie uczestniczy w życiu Kępna, biorąc udział w jarmarkach bożonarodzeniowych, od kilku lat ubiera łabędzie z fontanny na rynku, by zimą nie marzły, bierze udział w warsztatach i kursach w całej Polsce. Chętnie pomaga dzieciom biorąc udział w ogólnopolskich akcjach, takich jak "Ośmiorniczki dla wcześniaków", Kołderka za jeden uśmiech czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy na spotkania w każdy drugi piątek miesiąca o godzinie 16:00 do Czytelni Biblioteki.

Script logo