Reaktywacja gier podwórkowych na Festiwalu Trzech Kultur

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Trzech Kultur Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie zaproponowała mieszkańcom Kępna dobrą zabawę – i to dosłownie! Wszyscy przybyli do naszego namiotu mieli okazję zagrać w dawne gry podwórkowe, w gry w które grali nasi rodzice i dziadkowie. Licznie przybyli, zarówno dzieci jak i dorośli, fantastycznie spędzili czas przy ciupach, gumie do skakania, skakance, klasach, chłopku, frucce i cymbergaju.

Inicjatywa animacji zabaw miała na celu propagowanie tradycyjnej kultury naszego miasta poprzez upowszechnianie dawnych gier i zabaw podwórkowych. Chcąc szerzyć ideę przywracania blasku tradycyjnym grom i zabawom podwórkowym, zaprosiliśmy nie tylko dzieci, ale również dorosłych, nie obowiązywały żadne granice wiekowe. Wystarczył towarzysz gry i kawałek przestrzeni, a dobra, pełna pozytywnych emocji zabawa była gwarantowana.