Dzieje się

 • Wigilia - Biblioteka zamknięta

  24 grudnia 2018 r. będzie w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie dniem wolnym od pracy. Wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem książek zapraszamy w pozostałe dni tygodnia oraz w soboty - 1 i 15 grudnia br. 

 • Świąteczna niespodzianka

  Od 6 grudnia na naszych Czytelników czekać będzie świąteczna niespodzianka. Szczegóły już wkrótce.

 • Pierwszy raz w Bibliotece

  Wyprawa do filii biblioteki w Olszowie w pochmurne listopadowe dni to bardzo dobry pomysł.

 • Biblioteka promuje lokalne dziedzictwo

  W środowe popołudnie 21 listopada br. odbyła się promocja publikacji „Snutka czyli haft ludowy południowej Wielkopolski”, wydanej przez Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie, autorstwa Magdaleny Wieczorek. Publikację dofinansowano z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 • Spotkanie z Jankiem Melą

  W ramach projektu „Świat jest książką”, realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, 16 listopada 2018 r., gościem kępińskiej  biblioteki był Jan Mela. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w Polsce – najmłodszy w historii zdobywca biegunów i pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. Na spotkanie , które dzięki gościnności dyrektor Romy Muszyńskiej odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 1, przyszło prawie 100 osób w różnym wieku.  

 • Promocja publikacji

  Biblioteka serdecznie zaprasza na promocję publikacji "Snutka czyli haft ludowy południowej Wielkopolski"

 • Spotkanie autorskie z Jankiem Melą

  Zapraszamy w nadchodzący piątek, 16 listopada br. o godzinie 17:00, na spotkanie z Jankiem Melą.

 • Z legendą o rogalach w Hanulinie

  W czwartkowe przedpołudnie 8 listopada 2018 r., bibliotekarki odwiedziły dzieci z Przedszkola w Hanulinie. 

 • Niepodległość - co znaczy dla mnie to słowo

  W dniu 18 października 2018 r. w tymczasowej siedzibie Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie na ul. Solidarności 1, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu patriotycznego „Niepodległość - co znaczy dla mnie to słowo”.

 • Skąd się wzięły rogale świętomarcińskie?

  W piątek 26 października, bibliotekarki z Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie przybliżyły dzieciom legendę o rogalach.

 • Wiemy jaką książkę zabrać na bezludną wyspę

  W dniu 17 października 2018 r. w tymczasowej siedzibie Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie na ul. Solidarności 1, odbyło się rozstrzygnięcie XIV edycji konkursu literackiego „Książka na bezludną wyspę”. 

 • Uczniowie pierwszej klasy zostali czytelnikami

  Pamiętacie swoją pierwszą wypożyczoną książkę? Pierwsza klasa ze Szkoły w Olszowie na pewno zapamięta ją na długo, ponieważ towarzyszyło temu oficjalne ślubowanie. 

 • Życie jest piosenką - spotkanie z Jackiem Cyganem

  W poniedziałkowe popołudnie, 8 października 2018 r., w Kinie Sokolnia odbyło się autorskie spotkanie z Jackiem Cyganem - poetą, prozaikiem, autorem tekstów piosenek. 

 • Lekcje o Irenie Sendlerowej

  W ramach Festiwalu Trzech Kultur, Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie przez cały wrzesień przypominała postać Ireny Sendlerowej, bohaterki, kobiety, która uratowała w okresie II wojny światowej tysiące dzieci, jednej ze Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, która ma swoje drzewko w instytucie Jad Waszem.

 • Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków

  Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają trzylatki, które odwiedzą Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie lub jej filie - w kępińskim szpitalu, Olszowie i Mikorzynie. Włączyliśmy się do kampanii Instytutu Książki, który rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Mała książka – wielki człowiek”.

 • Narodowe Czytanie w Mikorzynie

  W minionym tygodniu filia biblioteki w Mikorzynie i Szkoła Podstawowa w Mikorzynie przygotowały czytanie „Przedwiośnia”.  Dzięki zamieszczonym informacjom o Stefanie Żeromskim i wystawie domów namalowanych na szkle młodzież lepiej poznała wymowę i symbolikę utworu. Czytanie lektury spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

 • Zaproszenie na spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem

  Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie serdecznie zaprasza na wieczór autorski z Jackiem Cyganem, wybitnym autorem tekstów piosenek, poetą i prozaikiem. Odbędzie się on w poniedziałek 8 października br., o godz. 17:00 w Kinie Sokolnia.

 • Pędzlem malowane - wystawa

  Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarskiej "Pędzlem malowane", przedstawiającej najpiękniejsze i najciekawsze miejsca z Kępna i okolicy. Autorami prac są członkowie Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego.

 • Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" - relacja

  Za nami kolejna odsłona "Narodowego Czytania". Tym razem na kępińskim Rynku mieszkańcy i czytelnicy Biblioteki mieli okazję wysłuchać fragmentów dzieła Stefana Żeromskiego pt. "Przedwiośnie". Zapraszamy do przeczytania relacji z wydarzenia. 

 • Zajęcia wakacyjne w Olszowie

  Niektórzy czytelnicy powitali już szkołę, jednak mamy nadzieję, że wakacje w Bibliotece będą wspominać jeszcze długo i nie zginą zdobyte umiejętności. Zapraszamy do przeczytania relacji z zajęć w Olszowie.

 • Konkurs patriotyczny "Niepodległość - co znaczy dla mnie to słowo"

  Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie - Oddział dla Dzieci i Młodzieży ogłasza konkurs patriotyczny dla uczniów szkół podstawowych i III klasy gimnazjum: „Niepodległość – co znaczy dla mnie to słowo”.

 • źródło: unsplash.com

  Konkurs: "Książka na bezludną wyspę"

  Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie - Oddział dla Dzieci i Młodzieży ogłasza konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych i III klasy gimnazjum: "Książka na bezludną wyspę".

 • Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

  Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie zaprasza na kolejną edycję Narodowego Czytania.

 • Gry i zabawy podczas II Festiwalu Trzech Kultur

  W miniony weekend w Kępnie odbył się II Festiwal Trzech Kultur. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, w niedzielę 2 września, pracownicy Samorządowej Biblioteki Kępińskiej animowali gry i zabawy dla dzieci na Rynku miejskim, oparte na przedwojennych zabawach dzieci polskich, żydowskich i ewangelickich.

 • Podpisanie umowy o grant ze Stowarzyszeniem "Wrota Wielkopolski"

  30 sierpnia 2018 r. Dyrektor Samorządowej Biblioteki w Kępnie, Magdalena Wieczorek, podpisała w Baranowie umowę o powierzenie grantu w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność".

 • Zajęcia wakacyjne w przedszkolu

  W czasie wakacji pracownicy Biblioteki odwiedzają kępińskie przedszkola, by tam prowadzić zajęcia dla dzieci. 

 • Zajęcia wakacyjne w Mikorzynie

  Za nami wakacyjne zajęcia w Mikorzynie. Zapraszamy do przeczytania podsumowania i obejrzenia galerii zdjęć.

 • Warsztaty obróbki zdjęć

  Za nami druga część warsztatów fotograficznych. Tym razem uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób przygotować zdjęcie do publikacji.

 • Zajęcia wakacyjne

  Połowa wakacji za nami. My jednak nie zwalniamy tempa i zapraszamy dzieci na zajęcia wakacyjne!

 • Otwarcie 1 sierpnia

  Już za tydzień otwarcie Biblioteki w nowej, tymczasowej lokalizacji na ul. Solidarności 1. Zapraszamy!

 • Kadry z południa - otwarcie wystawy

  Kogo zachwyca niebo nad Mroczeniem? Pełne gwiazd, z wyraźnie zarysowaną, zapierającą dech w piersiach Drogą Mleczną? To właśnie ta sceneria, prezentowana na fotografii wykonanej przez Patryka Biegańskiego, spotkała się z największym zainteresowaniem gości wystawy „Kadry z Południa”. 

 • Remont Biblioteki

  Informujemy, że w związku ze zbliżającym się remontem budynku biblioteki, od 2 lipca pakujemy zbiory. Nie będzie możliwości wypożyczenia książek. 

 • Warsztaty fotograficzne

  27 czerwca w Bibliotece odbyły się warsztaty fotograficzne dla bibliotekarzy oraz członków Stowarzyszenia plastyków amatorów powiatu kępińskiego. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Świat jest książką" realizowanego przez Bibliotekę, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 • Biblioteczna ławeczka na Rynku!

  Mieszkańcy spacerujący w weekend po kępińskim Rynku na pewno odnotowali charakterystyczną zmianę… niedaleko fontanny postawiona została bowiem nietypowa krzywa ławeczka, która… zbliża do siebie ludzi poprzez swoje charakterystyczne, „złamane” siedzenie! Udało się ją zakupić Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w ramach zadania „Biblioteka zbliża ludzi”, dofinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK – program: „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

 • Agnieszka Wolny-Hamkało o literaturze dla dzieci

  Nowe czy stare? Co wybierać do czytania dzieciom oraz jak promować literaturę wśród najmłodszych" – pod takim tytułem w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się w dniu 21 czerwca szkolenie dla nauczycieli i bibliotekarzy z regionu. Z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem dzieliła się Agnieszka Wolny-Hamkało, pisarka, publicystka, krytyk literacki, poetka i autorka książek dla dzieci.

 • Kadry z południa - wystawa fotograficzna Patryka Biegańskiego

  29 czerwca o godz. 18:00 w siedzibie Muzeum Ziemi Kępińskiej odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej oraz spotkanie z autorem zdjęć, Patrykiem Biegańskim. Wystawa przygotowana jest przez Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie w ramach dofinansowania z Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”, zadanie: Biblioteka zbliża ludzi.

 • O wilku, który podróżował po świecie

  Za nami kolejne lekcje biblioteczne dla dzieci. Przed wakacjami najmłodsi czytelnicy odkrywali literaturę podróżniczą. Podróż jako sposób na nudę? Czemu nie. Taka też myśl wpadła do głowy Wilkowi z książki Wydawnictwa Adamada "O Wilku który podróżował po świecie" autorstwa Orianne Lallemand.

 • Biblioteka zbliża ludzi!

  Zapraszamy 23.06 o godz. 10:00 na Kępiński Rynek. Odbędzie się wtedy finał projektu realizowanego w ramach grantu „Tu mieszkam tu zmieniam”, uzyskanego od Fundacji BZ WBK , czyli happening pod nazwą „Biblioteka zbliża ludzi”.

 • Pan Cogito w Bibliotece

  8 czerwca 2018 r. Bibliotekę odwiedzili uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie. Wzięli oni udział w lekcji bibliotecznej - grze tematycznej o twórczości Zbigniewa Herbarta, przygotowanej w ramach ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek".

 • Wystawa "Poczytaj mi mamo"

  Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie zaprasza do obejrzenia wystawy tematycznej poświęconej kultowej serii książek „Poczytaj mi mamo” wydawnictwa „Nasza Księgarnia”.

 • Co czytali moi rodzice?

  W dniu 4 czerwca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie odbyło się wspólne czytanie książek dla dzieci przez rodziców, nauczycieli i pracowników kultury – i to właśnie dorośli prezentowali swoje ulubione historie z dzieciństwa!

 • Konferencja w Rydze

  W dniach 23-25 maja w Rydze odbyła się Międzynarodowa Konferencja pn. „Creative Librarian in Creative Library”. Do udziału w wydarzeniu zaproszona została Dorota Paszko, zastępca dyrektora Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie.

 • Nowy regulamin korzystania z Biblioteki

  W związku z nowym prawem ochrony danych osobowych (RODO), informujemy, że 25.05.2018 r. zmieniony został regulamin Biblioteki.

 • Odwiedziny podopiecznych z ŚDS

  30 maja w Oddziale dla dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Kępnie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.

 • Konferencja w Wilnie

  W dniach 27-29 maja br. Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie reprezentowana była przez Magdalenę Wieczorek na międzynarodowej konferencji „Daily innovators and daily educators in the libraries”   w Wilnie.

   

 • Zajęcia dla dzieci

  W dniach 23-25 maja w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się 3 spotkania edukacyjne dla przedszkolaków w ramach projektu „Co czytali moi rodzice?”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Spotkania miały za zadanie promowanie klasycznej literatury dla dzieci, ale też zainteresowanie dzieci współczesnymi książkami poprzez aktywizację i zabawę.

 • Poznaj nasze filie! - Relacja z rajdu

  26 maja, w słoneczną i ciepłą sobotę, odbył się pierwszy biblioteczny rajd rowerowy czytelników i sympatyków Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie. Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, której celem jest promocja czytelnictwa, bibliotek oraz zdrowego stylu życia.

 • Warszawskie Targi Książki

  W dniach od 17 do 20 maja na Stadionie Narodowym odbywały się IX Warszawskie Targi Książki. Cztery dni targów, to 800 wystawców i 1000 pisarzy z 32 krajów . Na jednym z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce nie mogło zabraknąć przedstawicielki Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie dyrektor Magdaleny Wieczorek.

 • „Co czytali moi rodzice?”

  Zapraszamy na wydarzenie organizowane z okazji Dnia Dziecka o nazwie „Co czytali moi rodzice?” oraz na wystawę tematyczną o popularnej serii książek „Poczytaj mi mamo”!

 • Słowa niosą uśmiech czyli Marcin Pałasz w Bibliotece

  Kiedy Pan znowu do nas przyjedzie? To pytanie, zadawane przez najmłodszych,  przewijało się 15 maja br. w filiach Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, gdzie odbyły się spotkania z autorem pełnych humoru książek dla dzieci, Marcinem Pałaszem. Wzięli w nich udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszowie i Mikorzynie.

Script logo